ul. Jana Matejki 9, 07-200 Wyszków 29-742-93-27 sekretariat@zs3-wyszkow.pl   irmir logo
slider główny
Nauka skarbem drogim
Zespół Szkół Nr 3
im. Jana Kochanowskiego
w Wyszkowie
liceum ogólnokształcące
technikum

W poniedziałek 9 czerwca 2025 roku uczniowie klas 1 LE/LL, 2 LEa i 2 LEb wybrali się na dwudniową wycieczkę szkolną do Spychowa.

Mimo, że rano pogoda nie dopisywała, to każdy z niecierpliwością wyczekiwał i ekscytował się na myśl zaplanowanych dla nas atrakcji.

Po przyjeździe na miejsce oraz zakwaterowaniu wybraliśmy się na około dwugodzinny spacer Szlakiem Fortyfikacji Szczycieńskiej Pozycji Leśnej.

Główną atrakcją spaceru były bunkry oraz inne ciekawostki historyczne, które jak się okazuje - są obronną linią dawnych Prus Wschodnich. Przy każdym zabytku widniały tablice ze szczegółowym ich opisem oraz wizualizacją. Można było również zwiedzić bunkry od środka. Wokół siebie mieliśmy także piękne krajobrazy Puszczy Piskiej i jeziora Zdróżno.

Następną i myślę, że najbardziej oczekiwaną przez uczniów atrakcją był spływ kajakowy.

Mieliśmy okazję popłynąć kajakami w dwie strony po odcinku wielkiego szlaku Krutyni po czujnym okiem trzech ratowników, którzy wyjaśnili nam wszystko oraz pomagali podczas spływu. Mimo, że niektórzy na początku miewali problemy udało się przepłynąć trasę bez większych zakłóceń. Mijaliśmy piękne krajobrazy, natrafiliśmy nawet na łabędzie. Nie obyło się oczywiście bez śmiechu, śpiewu i żartów.

Drugiego dnia czekała nas ostatnia atrakcja, przy której nogi części uczniów zrobiły się jak z waty. Mam na myśli park linowy, gdzie niektórzy przezwyciężali swoje lęki idąc na trasę czerwoną - niższą, łatwiejszą, a drudzy testowali swoją pewność siebie, decydując się na trasę zieloną, która była trudniejsza i wymagała zdecydowania oraz odwagi.

Na początku objaśniono nam zasady, następnie każdy przeszedł małe szkolenie i w końcu zaczęliśmy się wspinać. Trasy mierzą od 5 do 10 metrów, jednak wszyscy odważni bawili się świetnie, czując dreszcz adrenaliny. Dla tych, którzy zdecydowali się zostać na ziemi były też inne atrakcje, takie jak na przykład boisko do grania w siatkówkę.

Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, pełni masy nowych pozytywnych wspomnień i przeżyć! Ten dwudniowy wyjazd zostanie nam na pewno na długi czas w pamięci.

Magdalena Abramczyk, Yuliia Lovushkyna 1LL

Nasi partnerzy